Haz 9, 2019
1715 Views

Sessizlik Arayanlar Karmaşadan Uzaklaşmak İsteyenler Butik Otelleri Tercih Ediyor

Written by

Başka bir havası vardır butik otellerin. Öyle 5 yıldız, “ultimate her şey dahil” otellere benzemez. Kendi içinde bir sıcaklık, huzur ve farklı bir dünya barındırırlar. Yolu bu tür otellere düşmeyenler pek bilmez ama, butik otellerde içtiğiniz bir fincan çayın tadını 5 yıldızlı otellerde bulamazsınız. Sevdalılarının bir kaç günlük tatillerinde bile bu küçük, sevimli otellere kaçmaları bundandır. Size sabahtan akşama kadar sınırsız tüketim imkanı sunmasa da 5 çayları ve ev yapımı kurabiyeleri vardır butik otellerin. Bir de duvarlarına işlenmiş olan hikayeleri…

Yolu düşmeyenlere, bir kaç günlük tatillerini risk alarak geçirmek istemeyenlere ve bu yüzden her tatilde yüksek yıldızlı ve bol dahilli otellere kaçanlara ilham versin diye butik otellerin hikayesini yazdık.

Huzuru arayanlar!

Butik otel tercihi geçtiğimiz yıllarda büyük bir risk almak anlamına gelebiliyordu, ancak Tripadvisor gibi tamamen tarafsız yorumlar içeren sitelerin verdiği bilgiler ışığında, artık seçim yapmak çok daha kolay ve keyifli. Peki, neden butik otel tercih etmelisiniz? Sorusuna verilebilecek ilk cevap, şüphesiz sessizlik olmalı! Dev bir tesiste, kalabalık bir kitle ile tatil yapmak yerine, butik otellerde hem sessiz hem de sakin bir tatil geçirebilmeniz mümkün.

Doğa içinde kendine yer bulan butik otellerde, yeşille mavinin kucaklaştığı manzarayı izlemek ve sessizliği dinlemek büyük bir ayrıcalık!

Ev ortamında tatil arayanlar!

Kalabalık bir tesiste, zaman zaman kendinize dahi yabancı hissedebilirsiniz. Ancak samimiyet günümüzde çok önemli ve nadir bulunan bir nitelik ve butik oteller, bu konuda kesinlikle beklentileri en üst seviyede karşılıyor. Tatilde samimi ve sıcak bir ilişki kurmak, sizinle 7/24 ilgilenebilecek görevlilere kolayca ulaşabilmek kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlayacak! Bunun dışında, önemli ve acil konularda inisiyatiflerin rahatlıkla alınabildiğini görebileceğiniz butik otelleri, hem tatil yapmak hem de evinizdeki samimi ortamı yaşamak istiyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Pek çok insanın tatile gelirken kalabalıktan kaçtığını düşünecek olursak, butik otellerin huzur, sessizlik ve sakinlik arayan misafirler için biçilmiş kaftan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Karmaşa, kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler!

Büyük ve lüks bir tesisin en büyük avantajı, yukarıda da belirttiğimiz gibi, her türlü hizmete anında sahip olabilmeniz. Aklınıza gelebilecek her şeyin elinizin altında olduğu bu tesislerin tabii ki negatif yönleri de var ve bu sorunların başında da ‘karmaşa’ geliyor. Çok kalabalık ortamlar ve zaman zaman personellerin size yeterince ilgi gösterememesi, büyük tesislerde kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir.

Ancak butik otellerde bu tarz sorunlarla kesinlikle karşılaşmazsınız ve bu yüzden ‘butik otel’ olarak adlandırılırlar. Bu konseptteki oteller az sayıda misafire hizmet verdiği için her an ulaşabileceğiniz butik otel personeli, karmaşadan uzak kalmanız, sessiz ve sakin bir tatil geçirebilmeniz için büyük bir çaba sarf eder!

Tatilini karmaşa, kalabalık ve sesten uzak geçirmek isteyenlerin, özgün bir yapı ve mimari içinde konaklayabileceği en ideal tesisler arasında yer alan butik otelleri, MINI rezervasyon bu üç sebepten dolayı şiddetle öneriyor!

Article Tags:
Article Categories:
Lüks Butik

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir