Nis 25, 2019
645 Views

Butik Otel Tarihçesi

Written by

MINI ile Butik otel Tarihine gelin birlikte bakalım;

Bir butik otel, lüks konaklama birimleri ve kişiselleştirilmiş benzersiz satış noktaları ile benzersiz ortamlarda tipik olarak 10 ila 100 oda olan küçük bir oteldir. Butik oteller 1980’lerde ve 1990’larda popüler bir tarza sahiptiler.

Butik oteller 1980’lerde Londra, New York ve San Francisco gibi büyük şehirlerde görünmeye başladı. Bu terim, 1984 yılında Steve Rubell tarafından, kendisi ve Ian Schrager’ın sahip olduğu ilk otel olan Morgans Hotel’i bir butikle karşılaştırdığında ortaya çıkmıştı.

Son zamanlarda gözlemlenen bir eğilim, uluslararası otel zincirlerinin, bu segmentin büyümesinden yararlanmak için lüks butik alt markalar oluşturdular.

Birçok butik otel temalı, şık ve / veya istek uyandıran bir tarzda döşenmiştir. Butik konseptinin popülaritesi, bazı çok uluslu otel şirketlerinin pazar payını yakalamaya çalışmalarını sağlamıştır. Türkiye’de, İstanbul şehri, Sultanahmet, Kaş, Kapadokya, Bodrum, Side, Alanya, Kaleiçi kümelenmiş butik oteller için önemli bir merkez olmaya devam ediyor.

MINI rezervasyon Türkiye’de hizmet veren ve Tripadvisor, Booking, TrustYou gibi yorum ve değerlendirme sitelerden seçtiği otelleri içeriğine ekleyerek misafirlerine seçkin bir hizmet sunmayı hedeflemekte.

%100 misafir memnuniyetini esas alan girişim, Sektöre yön veren seyahat acentelerinin içinde kaybolmuş değerli hazineleri misafirlerine sunmayı amaçlamıştır.

https://www.minirezervasyon.com/
Article Tags:
Article Categories:
Genel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir