May 30, 2019
845 Views

Masmavi Sularıyla Büyüleyen 7 Yunan Adası

Written by

Türkiye‘ye yakın konumu, renkli kültürü, leziz mezeler, zeytinyağlılar ve deniz mahsulleriyle süslü mutfağı, masmavi sulara sahip plajları ve şirin sokaklarıyla ünlü Yunan adalarıAvrupa yolculuklarının en sevilen seyahat adreslerinden. Sıcak Akdeniz kültürünün izlerini taşıyan bu adalara gittiğinizde huzuru, sakinliği ve mutluluğu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

1. Mykonos

En-Guzel-Yunan-Adalari-Mykonos

Yunan adaları arasında en ünlüsü hangisi diye sorsanız, alacağınız en popüler cevap, ‘Mykonos‘ olabilir. Zira bembeyaz evleri, çiçeklerle donatılan sokakları ve Sirtski seslerinin yankılandığı tavernalarıyla bilinen Mykanos Adası’nın namı, tüm dünyaya yayılmış durumda.

2. Santorini

En-Guzel-Yunan-Adalari-Santorini

Romantik bir hafta sonu kaçamağı için oldukça cezbedici olan Santorini, şahane günbatımı manzarası, maviliğiyle göz alan suları, sevimli kafeleri, sizinle Türkçe konuşmaya çalışan samimi insanları, pitoresk köyleri ve sıcak atmosferiyle büyülüyor.

3. Rodos

En-Guzel-Yunan-Adalari-Rodos

Oniki Adaların en büyüğü olarak da bilinen Rodos, stratejik konumu nedeniyle antik çağlardan bu yana coğrafyanın en önemli yerleşimlerinden biri oldu. Orta Çağ döneminden kalma yapıları, sahil köyleri ve kasabalarıyla ünlenen bu ada, tatile çıkmak isteyenlerin gözde adreslerinden.

4. Girit

En-Guzel-Yunan-Adalari-Girit

Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in de beşinci büyük adası olan Girit, Yunan adaları arasında en çok ziyaret edilen yerlerden. Tarihi kalıntıları, huzur dolu plajları ve eğlencenin bir an bile eksilmediği festivalleriyle göz kamaştıran Girit, seyahat planlarınızın ilk sırasında yer almayı hak ediyor.

5. Samos

En-Guzel-Yunan-Adalari-Samos

Türkiye’ye en yakın Yunan adalarından biri olarak da bilinen Samos, karides, ahtapot, kalamar gibi deniz mahsullerinin en tazelerini tadabileceğiniz restoranları, dar sokakları, turkuaz renkli berrak sularıyla muhteşem bir görüntüye sahip olan plajları ve enfes koylarıyla tatili keyfe dönüştürebileceğiniz bir cennet.

6. Patmos

En-Guzel-Yunan-Adalari-Patmos

Patmos, tipik Akdeniz mimarisini yansıtan bembeyaz ve alçak katlı evleri, tertemiz sularıyla ünlü plajları ve bakir doğasıyla yeryüzünün en harika noktalarından biri. Yunan adalarını keşfetmek isteyenlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden olan Patmos, eski şehir merkezi, tarihi yapıları ve sıcakkanlı insanlarıyla sizi bekliyor.

7. Midilli

En-Guzel-Yunan-Adalari-Midilli

Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası olan Midilli, Akdeniz’in en büyük kalelerinden Midilli Kalesi, günbatımı manzarası ve su sporlarına elverişli tertemiz sulara sahip Petra Plajıyla ünlü Petra köyü ve Molivos kasabası gibi yerleşim yerleriyle görenleri kendine hayran bırakan Midilli, Ege Denizi’nin görülmeye değer adalarından.

Ege’nin sıcak sularından ve Akdeniz kültürünün samimi atmosferinden fazla uzaklaşmak istemeyenleri kendine çeken Yunan adaları, size hafızalarınızdan kolay silemeyeceğiniz şahane manzaralar ve muhteşem plajlarla dolu bir tatil fırsatı sunuyor.

Daha fazla deneyim ve konforlu bir tatil için lüks butik otel adresiniz:

https://www.minirezervasyon.com/

Article Categories:
Genel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir